Základní kynologická organizace č.320

Hrádek u Rokycan

Kynologové, kteří založili náš klub, se vždy soustředili na výchovu, výcvik psů všech plemen, chovatelství, soutěže, vystoupení pro mládež a veřejnost.
í svojí tradicí a obsazením k nejprestižnějším.

I do budoucna razíme trend zájmové, společenské, dobrovolné organizace, zaměřené na spolek lidí, kteří vlastní nebo mají zájem o držení, výchovu, výcvik a chov psů všech plemen.

Klub byl založen roku 1960. Pánové Buda, Pekárek, Holman, Vild, Šebesta, Kuracina, Válek, Prskavec, Čmolík patřili k prvním kynologům, zakladatelům a hlavně vychovatelům později došlých mladých nadšenců pro kynologii. Díky tomu každá generace vždy připravila schopné pokračovatele do dnešní doby. I když většina z těchto kynologů již není mezi námi, zůstala po nich nesmazatelná práce. MR ve stopařích 1965, Šampion ČSSR 1979, množství složených zkoušek z výkonů, vítězstvích na závodech a výstavách.

Kynologové se vždy soustředili na výchovu, výcvik psů všech plemen, chovatelství, soutěže, vystoupení pro mládež a veřejnost. Od roku 1971 se pořádá Jarní závod ve výkonu psů v rámci západočeského, později plzeňského kraje. Tato soutěž patří svojí tradicí a obsazením k nejprestižnějším.

Upřímné poděkování patří všem, kteří náš klub podporují:

MÚ Hrádek u Rokycan,

ČKS,

sponzoři

a další přátelé kynologie.

.